May 2011

Život se zamiloval do smrti.

26. may 2011 at 14:19 | Lorraine |  Povídky.
Napsala jsem svou první povídku pro tento blog.
Dala jsem si s ní záležet. Pěkné čtení. ;)

Byl letní večer. V okolí jezera bylo neobvyklé ticho. Krásné jemné ticho. V tu přiběhla dívka. Byla krásná jako Slunce. Vlasy měly barvu jako sluneční svit, jemně zlaté šaty zdobily její krásné tělo. Tmavě zelené oči zdobily její tvář. Byla okrasou zdejší krajiny. Její jméno vítr šeptal. Taurus víla života, lásky a přátelství. Lehkými kroky se protančila k samé blízkosti jezera. Vlasy jí vlály a tím byla ještě krásnější. Jemnou rukou se dotkla vody.
V nedadalekém keři se něco hýblo. Ustrašeně vzhlédla a s úlekem odskočila. Viděla chlapce. Ještě nikdy neviděla tak krásného chlapce. Opatrně se k němu přiblížila. Pozvedla oči, aby ho viděla zblízka. Marně. Byl zahalen v černém hábitu a tvář byla skryta ve stínu kápi. Byl bledý a studený. Byl syn smrti.
Okouzlen její krásou pozvedl ruku a pohladil jí po jemných vlasech. Udělal to. Věděl, že láska ho oslabuje. Láska ho zničí. Políbil ji a zmizel. Zbyl po něm jen obláček prachu, který se pomalu rozplýval nad jezero.
Taurus celé roky čekala, až se vrátí její potěšení. Pro něj by zemřela. Jenže je dárkyně života a nemá nástupkyni. Smutná a poblouzněná láskou se vydala po světě. Hledala novou dárkyni života - novou Taurus. Našla ji. Dovedla ji k jezeru a dala ji svou květinu. Neznámá dívka - nová dárkyně života - se vznesla nad hladinu a místo starých otrhaných hadrů měla nádherné šaty. Tam kam si stoupla, vyrostla květina. Tam kam si sedla vyrostl strom. Nadšená novým životem tančila po rozkvetlé louce. Věděla jaké má poslání. Taurus ji dala jméno Aries.
Několik dní trvalo, než Taurus seznámila Aries se svými schopnostmi. Poté se již mohla vydat za svou láskou. Nyní mohla konečně zemřít a setkat se s ním. Skočila do chladného jezera. Cítila zimu, ale nevnímala ji. U srdce ji hřála láska.
Stála před nádherným palácem - byl to však palác smrti. Rozběhla se k hlavním dveřím. Otevřela je v naději, že tam bude s otevřenou náručí. Nebyl.
Prošla celým palácem, prošla všechny pokoje, ale po něm nezbyly žádné stopy. Došla k posledním dveřím. Otevřela je a na zemi bylo zrcadlo. Když se do něj koukla, viděla jezero - její domov. Aries tam tančila. Byla noc. Přišel k ní mladík. Políbil ji.
Byl to on. Zrádce! Chtěl zničit život na Zemi a využil ji k tomu. Chtěl, aby ne Zemi vládla smrt. Snažil se zabít všechny dárkyně života. Chtěl, aby zemřela. A ona předstírané lásce opravdu uvěřila…

Prosím komentáře a hlavně nekopírujte!